Limited Time Sale$358.79 cheaper than the new price!!
| Management number | 209121605 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $239.19 | Model Number | 209121605 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 196802719353 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | ThinKCentre neo |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Minimalist |
| Item Weight | 2.88 Kilograms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | UHD (3840 x 2160) |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | 50q Gen 4 |
| Speaker Type | Built-in basic stereo speaker |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Speakers |
| Cooling Method | Ventilation |
| Item Dimensions | 7.05 x 7.2 x 1.44 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American), Type B - 3 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Total Usb Ports | 7 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i5-13420H |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | DIP |
| Graphics Ram Type | DDR DRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Security Features | TPM 2.0 |
| Compatible Devices | Various, including devices with USB, HDMI, DisplayPort, and WiFi/Bluetooth connectivity |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB, USB Type C |
| Additional Features | Wifi |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Speaker Description | 2Wx1 |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | USB Calliope Keyboard, Black, English |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | All |
| Video Output Interface | HDMI, DisplayPort |
| CPU Model Speed Maximum | 4.6 GHz |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, LAN, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 12 MB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form