Limited Time Sale$299.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209124645 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $200.00 | Model Number | 209124645 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 768634166843 |
|---|---|
| Brand | ist computers |
| Color | Iron Grey |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | V15 Gen 4 Business Laptop |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Item Weight | 3.6 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| CPU Codename | Zen |
| CPU L2 Cache | 4 MB |
| CPU L3 Cache | 16 MB |
| Chipset Type | Intel |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | V15 G4 |
| Power Device | AC Adapter |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 65W AC Adapter with Power Cord (Type-C), Latest V15 Gen 4 Laptop, User Manual |
| Screen Finish | anti-glare |
| Series Number | 15 |
| Warranty Type | Limited |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Audio Recording | Yes |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number Of Cells | 10 |
| Number of Ports | 7 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 2.00 |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | AMD |
| WiFi Generation | Wi-Fi 6 |
| CPU Model Number | Ryzen 7 7730 |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | AMD Ryzen 7 |
| Total PCIe Ports | 1 |
| Touchpad Feature | true |
| Audio Output Type | Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Number of Drivers | 1 |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | Bluetooth 5, Ethernet, HDMI, Headphone, USB 2.0, USB 3.0, USB Type C |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Speaker Description | Built-in Speakers |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 7th Gen |
| Graphics Coprocessor | Integrated AMD Radeon Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Keypad |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 year warranty |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 1 |
| Microphone Form Factor | Integrated microphone |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| Available M2 Slot Count | 1 |
| CPU Model Speed Maximum | 4500 MHz |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Ram Memory Maximum Size | 40 GB |
| Number of Ethernet Ports | 1 |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Maximum Display Brightness | 250 Nit |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| RAM Memory Slot Total Count | 1 |
| LithiumBattery Energy Content | 38 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.14"L x 9.28"W x 0.78"Th |
| Automatic Backup Software Included | Windows 11 Pro |
| Supported Monitor Maximum Quantity | 4 |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating, HD Audio, Numeric Keypad, Spill Resistant, TÜV Rheinland Low Blue Light |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form