Limited Time Sale$239.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209076938 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $159.60 | Model Number | 209076938 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
1
| UPC | 195348679077 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo Ideapad |
| Model Year | 2021 |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Notebook |
| Item Weight | 2.3 Kilograms |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| CPU L1 Cache | 512 KB |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | 81WR000BUS |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 1.6 GHz Intel Core i5-10210U Quad-Core |
| Audio features | Dolby Audio |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Number of Ports | 2 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| WiFi Generation | 802.11ac (Wi-Fi 5) |
| CPU Model Number | Core i5-10210U |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Processor Series | Core i5 |
| Touchpad Feature | True |
| Audio Output Type | Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, and other accessories that connect via USB, Bluetooth, or Wi-Fi |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | Bluetooth, Solid State Drive |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| CPU Model Generation | 10th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Standard |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 year |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| CPU Model Speed Maximum | 4.2 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 12 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 |
| Maximum Display Brightness | 400 Nit |
| LithiumBattery Energy Content | 48 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 21"L x 13"W x 2.9"Th |
| Automatic Backup Software Included | Webcam |
| Other Special Features of the Product | Dolby |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form