Limited Time Sale$191.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209125016 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $128.00 | Model Number | 209125016 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 198156428431 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Grey |
| RAM Type | SODIMM |
| Model Name | IdeaPad |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Clamshell |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | 82LV |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 128GB MicroSD Card with Adapter, 5-in-1 Docking Station Hub, Lenovo IdeaPad 14 inch Laptop |
| Warranty Type | 12 Months |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 1.1 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | N4500 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Celeron |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | SODIMM |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | External displays, keyboards, mice, storage devices, audio devices, printers, and other Bluetooth-enabled devices |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | HDMI, Headphone, USB |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| CPU Model Generation | 10th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Chiclet |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturear |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 2.8 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Ram Memory Maximum Size | 20 GB |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Student |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12.81"L x 8.52"W x 0.7"Th |
| Other Special Features of the Product | HD Audio, Lightweight, Memory Card Slot |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form