Limited Time Sale$771.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209114949 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $514.00 | Model Number | 209114949 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: Intel Core i7-13620H Processor (E-Core Max 3.60 GHz, P-Core Max 4.90 GHz, 10 Cores, 16 Threads, 24 MB Cache)Graphics:Intel UHD GraphicsMemory: Up to 64GB DDR5 RAMHard Drive: Up to 4TB SSDExternal Hard Drive: bundle with UC310 64GB USB Flash DriveDisplay:27" QHD (2560 x 1440) IPS, 16:9 aspect ratio, 100Hz refresh rate, 99% sRGB, 350nits, low blue light, touchscreenOperating System: Windows 11 HomePorts & Slots:1 x Power DC-in1 x Ethernet (RJ45)1 x USB-C 3.2 Gen 22 x USB-A 2.01 x USB-A 3.2 Gen 22 x HDMI1 x Headphone / mic comboKeyboard:Wireless KB & MouseWireless Charging:Wireless Charging BaseWireless Connectivity:Wi-Fi 6 and BluetoothTilt Angle: -5 Degrees to 20 DegreesLength: 18.58 inchWidth: 7.56 inchHeight: 24.13 inchWeight: 16.53 lbsColor: Grey
| UPC | 197530930904 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Grey |
| RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Model Name | 27IRH9 |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 2560 x 1440 |
| Style Name | Windows 11 Home |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo Group, Ltd. |
| Model Number | 27IRH9 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Lenovo All-in-One Desktop |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 18.54 x 7.56 x 24.06 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 4.9 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| CPU Model Number | 13620H |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i7 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 2560 x 1440 |
| Hardware Interface | Ethernet, HDMI, Headphone, USB |
| Memory Clock Speed | 4800 MHz |
| Additional Features | Wireless |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse, Touchscreen |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 1 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1440 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form