Limited Time Sale$503.95 cheaper than the new price!!
| Management number | 208623560 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $335.96 | Model Number | 208623560 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
FOUR AWESOME MODES,ONE COOL DEVICE. Combining product adaptability with innovative engineering, these 2-in-1 laptops and Ultrabooks™ feature high performance, impressive design, and four different usage modes for the ultimate in mobile flexibility.
| RAM | 8 GB LPDDR5 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Slate Gray |
| Series | Yoga 500w Gen 4 82VQ0007US 2 in 1 Notebook |
| Processor | 2 GHz |
| Hard Drive | 128 GB SSD |
| Item Weight | 6.07 pounds |
| Chipset Brand | Intel |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | UHD Graphics |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Item model number | 82VQ0007US |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Optical Drive Type | No Information Available |
| Product Dimensions | 8.2 x 11.3 x 0.74 inches |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Number of Processors | 1 |
| Item Dimensions LxWxH | 8.2 x 11.3 x 0.74 inches |
| Max Screen Resolution | 1920x1200 Pixels |
| Standing screen display size | 12.2 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form