Limited Time Sale$327.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209095918 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $218.00 | Model Number | 209095918 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
12
| UPC | 195891997574 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Silver |
| Voltage | 3 Volts |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Ideapad |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 2.1 Kilograms |
| Screen Size | 16 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | 3i |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 1 |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Intel |
| WiFi Generation | Wi-Fi 6 |
| CPU Model Number | 2 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i5 Family |
| Audio Output Type | Headphones |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1600 x 900 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Hardware Interface | USB |
| Memory Clock Speed | 2400 MHz |
| Cellular Technology | Wifi |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Microphone |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 20 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 1 |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| CPU Model Speed Maximum | 4.2 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Specific Uses For Product | Business |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Display Resolution Maximum | 1600x900 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 15.71"L x 10.79"W x 0.78"Th |
| Automatic Backup Software Included | Webcam |
| Other Special Features of the Product | Fingerprint Reader |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form