Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209113976 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209113976 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
【Processor】 Intel Core i5-1335U Processor (up to 4.6 GHz, 10 Cores, 12 Threads) 【Graphics】 Intel Iris Xe Graphics 【OS】 Windows 11 【Memory】 12GB DDR4 SDRAM 【Hard Drive】 768GB Storage (256GB Solid State+ 512GB Portable Drive) 【 Display 】 15.6-inch diagonal, FHD 1920 x1080 IPS Touchscreen Display, LCD, anti-glare, micro-edge,300 nits, BrightView 【Wireless】 2x2 802.11AX (WiFi 6) , Bluetooth 5.2 【Audio】 Dolby Audio, Stereo speakers, AI Noise Reduction 【Keyboard】 US English, Full Size Keyboard and Numeric Keypad 【Webcam】 720p HD Webcam with privacy shutter and Dual-array microphone 【Windows AI】 Copilot AI 【Memory card type】 Secure Digital 【Ports】 2 x USB-A 3.2 Gen 1 1 x USB-C 3.2 Gen 1 1 x HDMI 1.4 1 x DC Power Jack 1 x HDMI 1.4b 1 x Headphone / Mic Combo Jack 1 x SD Card Reader 【Battery】 Up to 10 Hours, Supports Rapid ChargeBoost (15 minutes = 2 hours of runtime) 【Color】 Abyss Blue 【Dimensions】 14.18 x 9.29 x 0.70 Inches 【Weight】 3.56 lbs 【Rec. use】 Home Office, Business, College, Music, School, Video Conferencing, Podcasting, Live Streaming 【Bundle】 1 x 512GB External Hard Drive 1 x Microfiber Cloth 1 x Hotkey Sticker 1 x McAfee LiveSafe (30 Day Trial) 1 x 3 months of PC Game Pass
| RAM | 12 GB DDR4 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Blue |
| Series | 1i |
| Processor | 4.6 GHz apple_ci5 |
| Hard Drive | 768 GB SSD |
| Item Weight | 5 pounds |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 11 |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | 1i |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Product Dimensions | 14.18 x 9.29 x 0.7 inches |
| Computer Memory Type | GDDR4 |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 10 |
| Item Dimensions LxWxH | 14.18 x 9.29 x 0.7 inches |
| Max Screen Resolution | 1920x1080 Pixels |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form