Limited Time Sale$47.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209091333 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $32.00 | Model Number | 209091333 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
300GB SAS 10K 12GB/S 2.5IN G3HS. Compatibility: Lenovo Flex System x240 M5 (2.5")
| UPC | 889488073634 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| Model Name | 00WG685 |
| Form Factor | Sas |
| Item Weight | 1 Pounds |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | 00WG685 |
| HardDrive Size | 300 GB |
| Item Type Name | Lenovo System X 00WG685 300GB 2.5" 10K SAS HDD |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Compatibility: Lenovo Flex System x240 M5 (2.5") |
| Data Transfer Rate | 12 Gigabits Per Second |
| Additional Features | Portable |
| Hard Disk Interface | SCSI |
| Hard Disk Description | Mechanical Hard Disk |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hardware Connectivity | SAS |
| Connectivity Technology | SATA |
| Digital Storage Capacity | 300 GB |
| Specific Uses For Product | business, personal |
| Cache Memory Installed Size | 64 |
| Global Trade Identification Number | 00889488073634 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form