Limited Time Sale$69.59 cheaper than the new price!!
| Management number | 209126578 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $46.40 | Model Number | 209126578 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 700721585113 |
|---|---|
| Brand | MEIZE |
| Color | Black |
| Frame Rate | 120 |
| Generation | Android 13 |
| Model Name | D115 |
| Model Year | 2024 |
| Screen Size | 10.1 Inches |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | MEIZE |
| Model Number | D115A |
| Battery Power | 8000 Milliampere Hour (mAh) |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse, Protective Case, Tablet, Touch Pen |
| Warranty Type | Limited |
| Headphones Jack | None/Not Present |
| Processor Brand | MediaTek |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| Video Processor | MTK8183 |
| Battery Capacity | 8000 Milliamp Hours |
| CPU Model Number | MTK8183 |
| Operating System | Android 13 |
| Battery Cell Type | Lithium Metal |
| Native Resolution | 1280 x 800 pixels |
| Wireless Provider | Unlocked |
| Camera Description | Front, Rear |
| Compatible Devices | Case, Keyboard, Mouse |
| Hardware Interface | USB 3.0 Type C |
| Cellular Technology | 5G |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Battery Average Life | 10 Hours |
| Graphics Coprocessor | Mali-G52 MC2 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Touchscreen with Stylus Support |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 year |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Age Range Description | Adult |
| Processor Description | Octa-core processor |
| Memory Slots Available | 1 |
| Supported Audio Format | MP3, AAC, WAV, FLAC, OGG |
| CPU Model Speed Maximum | 2 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Photo Sensor Resolution | 21 MP |
| Video Capture Resolution | FHD 1080p |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Student |
| Display Resolution Maximum | 1280x800 Pixels |
| Display Refresh Rate in Hertz | 120 |
| Front Photo Sensor Resolution | 8 MP |
| LithiumBattery Energy Content | 26.6 Watt Hours |
| Number of Rear Facing Cameras | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 10"L x 7"W x 0.3"Th |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 512 GB |
| Other Special Features of the Product | Stylus Support |
| Rear Facing Camera Photo Sensor Resolution | 13 MP |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form