Limited Time Sale$22.63 cheaper than the new price!!
| Management number | 209934771 | Release Date | 2026/04/02 | List Price | $15.08 | Model Number | 209934771 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Hex socket , 1/2 19 mm 1,000v insulated.
| UPC | 843221017811 |
|---|---|
| Brand Name | KNIPEX |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Weight | 22.68 g |
| Drive System | Hex |
| Finish Types | Brushed |
| Manufacturer | Knipex Tools LP |
| Model Number | 98 47 19 |
| Material Type | Blend |
| Item Type Name | Hex Socket, 1/2" Drive-1000V Insulated, 19 mm |
| Number of Pieces | 1 |
| Included Components | Hex Socket, 1/2" Drive-1000V Insulated, 19 mm |
| Manufacturer Warranty Description | Lifetime warranty does not cover abuse |
| Global Trade Identification Number | 00843221017811 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form