Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209180251 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209180251 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | KBD |
|---|---|
| Color | Black |
| Model Name | YV096 2K Pro |
| Item Weight | 3 Pounds |
| Screen Size | 9.66 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | INSPIRA |
| Model Number | YV096 2K Pro |
| BuiltIn Media | Installation Tool, KBD Rear View Mirror, Rear Camera & Adapter Bracket, User Manual, Wire Harness & Extension Cable |
| Mounting Type | OEM for Rearview Mirror Mount |
| Control Method | Push Button, Touch |
| Mfr Part Number | YV096 2K Pro |
| Maximum Aperture | 1.5 f |
| Flash Memory Type | SD |
| Auto Part Position | Center |
| Compatible Devices | Cars, SUVs, Truck, Vans |
| Warranty Description | 1 YEAR |
| Are Batteries Included | No |
| Connectivity Technology | USB, Wi-Fi |
| Video Capture Resolution | 2k |
| Included Memory Card Size | 64 GB |
| Item Dimensions D x W x H | 5.3"D x 9.9"W x 3.1"H |
| Compatible with Vehicle Type | Car, SUVs, Truck, Vans |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 128 GB |
| Other Special Features of the Product | Built-In WiFi, G-Sensor, Night Vision&Anti-glare, Reverse Assist, Touch Screen |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form