Limited Time Sale$335.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 208621939 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $223.60 | Model Number | 208621939 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| RAM | 8 GB DDR4 |
|---|---|
| Brand | WEELIAO |
| Color | Thin |
| Series | Tiger Canyon |
| Voltage | 240 Volts (AC) |
| Processor | 2.6 GHz apple_ci5 |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Item Weight | 2.64 pounds |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | 2.4 GHz Radio Frequency |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | Tiger Canyon |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Product Dimensions | 4.61 x 4.41 x 1.46 inches |
| Computer Memory Type | SODIMM |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 1 |
| Item Dimensions LxWxH | 4.61 x 4.41 x 1.46 inches |
| Max Screen Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of USB 20 Ports | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form