Limited Time Sale$231.60 cheaper than the new price!!
| Management number | 209203525 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $154.40 | Model Number | 209203525 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 842126102158 |
|---|---|
| Zoom | Digital |
| Brand | Insta360 |
| Features | Low Light |
| Lens Type | Zoom |
| Focus Type | Fixed Focus" or "Auto Focus |
| Model Name | X4 Virtual Tour Kit |
| Style Name | Virtual Tour Bundle |
| File Format | MP4 |
| Form Factor | Handheld |
| Screen Size | 2.5 |
| Sensor Type | CMOS |
| Manufacturer | Insta360 |
| Model Number | CINSABMA |
| BuiltIn Media | 1x 2-in-1 Invisible Selfie Stick + Tripod, 1x 256GB microSD Card, 1x Insta360 X4 |
| Camcorder Type | Action Camera |
| Shooting Modes | Time Lapse |
| Maximum Aperture | 1.9 f |
| Minimum Aperture | 3.8 Millimeters |
| Operating System | [Proprietary operating system] |
| Video Resolution | 8K |
| Flash Memory Type | Micro SDXC |
| Compatible Devices | Personal Computer, Smartphone, TV |
| Image Aspect Ratio | 1:2 |
| Number of Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Battery Average Life | 135 minutes |
| Maximum Focal Length | 30 |
| Minimum Focal Length | 10 |
| Video Capture Format | MP4 |
| Warranty Description | 1-year Warranty |
| Exposure Control Type | Automatic |
| Are Batteries Included | Yes |
| Supported Audio Format | AAC, MP3 |
| Supported Image Format | JPEG |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Connectivity Technology | HDMI, USB |
| Has Image Stabilization | Yes |
| Flash Memory Speed Class | UHS Speed Class 3 (U3) |
| Display Resolution Maximum | 8K |
| Effective Still Resolution | 72 MP |
| Effective Video Resolution | 7680 Pixels |
| Flash Memory Installed Size | 256 GB |
| Flash Memory UHS Speed Class | 3 |
| Flash Memory Video Speed Class | V30 |
| Flash Memory Bus Interface Type | UHS-I |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form