Limited Time Sale$19.97 cheaper than the new price!!
| Management number | 207923068 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $13.32 | Model Number | 207923068 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Size | Portable |
|---|---|
| Brand | iNeibo |
| Color | White |
| Speed | 2200 RPM |
| Style | Modern |
| Voltage | 5 Volts |
| Wattage | 10 Watt-hours |
| Batteries | 1 9V batteries required. (included) |
| Room Type | Bedroom, Dining Room, Kids Room, Kitchen, Living Room |
| Model Name | Ineibo Portable Clip Fan |
| Form Factor | Clip-on |
| Is Cordless | Yes |
| Item Weight | 1.98 pounds |
| Noise Level | 35 dB |
| Reusability | Rechargeable |
| Switch Type | Push Button |
| Manufacturer | Ineibo |
| Power Source | Battery Powered |
| Control Method | Touch |
| Special Feature | 10000mAh Powerful Battery Capacity, Adjustable Tilt, Oscillating, Portable |
| Item model number | iNB-ClipFans-F07 |
| Product Dimensions | 4.5"D x 9.06"W x 11.42"H |
| Electric fan design | Table Fan |
| Included Components | Fan*1, usb-c cable*1 |
| IndoorOutdoor Usage | Indoor, Outdoor |
| Number of Power Levels | 4 |
| Main Power Connector Type | Usb |
| Recommended Uses For Product | Air Circulation, Cooling, Drying, Home |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form