Limited Time Sale$299.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209108120 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $200.00 | Model Number | 209108120 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor: Intel Celeron G Series 2.8 GHz. RAM: Up to 64 GB DDR5-5200 MHz Storage: Up to 4 TB PCIe SSD Wireless: Wi-Fi 6, Bluetooth Form Factor: Mini Desktop Optical Drive: None Mouse: Traditional Mouse, black Keyboard: Traditional Keyboard, black Front Ports: 1x USB-C 10Gbps, 2x USB-A 10Gbps, 1x Headset Combo Rear Ports: 1x HDMI 2.0, 2x DisplayPort 1.4, 4x USB-A 5Gbps, 2x USB-A 2.0, 1x RJ-45, 1x Audio-Out Weight:3 LB
| UPC | 194850729355 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Model Name | Pro 400 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Item Weight | 4 Pounds |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | hp |
| Memory Speed | 5200 MHz |
| Model Number | G9 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Mouse |
| Item Dimensions | 6.89 x 1.34 x 6.97 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.8 |
| Total Usb Ports | 5 |
| CPU Model Number | G6900T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Celeron |
| Processor Socket | LGA 1156 |
| Graphics Card Ram | 16.0 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, Headphone, USB, USB Type C |
| Memory Clock Speed | 5200 MHz |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Traditional, Full-size, Wired, QWERTY |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form