Limited Time Sale$354.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209088746 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $236.00 | Model Number | 209088746 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
MSA 800GB 12G SAS MU 2.5IN SSD.MSA 800GB 12G SAS MU 2.5IN SSD.HP MSA 800GB 12G SAS MU 2.5IN SSD N9X96A
| UPC | 190017004495 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Model Name | N9X96A |
| Form Factor | 2.5-inch |
| Item Weight | 5.6 ounces |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Model Number | N9X96A |
| HardDrive Size | 800 GB |
| Number of Items | 1 |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Desktop |
| Data Transfer Rate | 12 Gigabits Per Second |
| Additional Features | Portable |
| Hard Disk Interface | Serial Attached SCSI |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hardware Connectivity | SAS |
| Connectivity Technology | SAS |
| Digital Storage Capacity | 800 GB |
| Specific Uses For Product | Storage |
| Cache Memory Installed Size | 800 |
| Global Trade Identification Number | 00190017004495 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form