Limited Time Sale$1,072.79 cheaper than the new price!!
| Management number | 209071152 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $715.20 | Model Number | 209071152 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Statement: Original Seal is opened for upgrade ONLY. If the computer has modifications, then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertiseddetail: color: Shell WhiteOperating system: Windows 11 ProProcessor: Intel Ultra 7-155U(up to 4.8 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 12 cores, 14 threads)Graphics Integrated: Intel GraphicsDisplay: 27 inch diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, anti-glare panelMemory: 64 GB DDR5-5600 MHz RAMNumber Of Memory Slots: 2Storage: 2TB PCIe NVMe M.2 SSDWireless: Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.3Ports: 2 x USB-A 2.02 x USB-A 3.0, 1 x USB-C 3.01x RJ-45 Ethernet Port1x HDMI Output1 headphone/microphone comboWebcam: 720pOptical Drive: No Optical DriveDimensions: 20.35 x 7.34 x 24.11 inWeight: 14.81 lbs"
| UPC | 197961913385 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Shell White |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | HP All-in-One Desktop |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | 64 GB RAM | 2 TB SSD |
| Item Weight | 14.8 Pounds |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | HP 27 All-In-One Desktop |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Accessories, All in One Desktop |
| Item Dimensions | 24.11 x 20.35 x 7.34 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 12 |
| Processor Speed | 1.2 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 155U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Socket | FCBGA2049 |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Compatible Devices | Headphone, Keyboard, Mouse |
| Additional Features | Touchscreen |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Standard Keyboard |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 2 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Photo Editing |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form