Limited Time Sale$35.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209074921 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $24.00 | Model Number | 209074921 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
605832-001 HP 500GB 7.2K RPM SAS 6GBits Dual Port 2.5 Inches SFF Hot Swap Hard Drive In Tray. New Sealed With 1 year Manufacture Warranty.
| UPC | 090952051854 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Form Factor | 2.5-inch |
| Manufacturer | hp |
| HardDrive Size | 500 GB |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Desktop |
| Additional Features | Portable |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Hard Disk Description | Mechanical Hard Disk |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hardware Connectivity | SAS |
| Connectivity Technology | USB |
| Digital Storage Capacity | 500 GB |
| Cache Memory Installed Size | 6 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form