Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209120622 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209120622 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP 2026 New All in One Desktop Computer PCGENERAL INFORMATIONModel Number: 27-cr2067cColor: WhiteOperating System: Windows 11 Pro ProcessorModel: Intel Core Ultra 7 255UBase Clock: 2 GHzMax. Clock: 5.2 GHzThreads: 14Cores: 12Cache: 12 MB Intel Smart CacheIntel AI Boost (12 NPU TOPS) Graphic & DisplayIntegrated Intel Graphics27 inches TouchscreenFHD (1920x1080), Anti-Glare, 250 nits, 99% sRGBIPS, Three-Sided Micro-EdgeTilt Angle: -5º to 20ºStand type: detachable stand Memory & StorageUp to 64 GB DDR5 5600MT/sUp to 4 TB Gen4 SSD WirelessWi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth 5.4 wireless card FeaturesHP True Vision 720p HD tilt privacy camera with temporal noise reductionIntegrated 10/100/1000 GbE LANIntegrated dual array digital microphonesHP AudioHP white wireless keyboard and mouse combo90 W Smart AC power adapter Ports1 x Headphone/Microphone Combo2 x USB 2.0 Type-A1 x USB Type-C 5Gbps signaling rate2 x USB Type-A 5Gbps signaling rate1 x RJ-451 x HDMI Out Physical Specifications24.11in. x 17.36in. x 7.33in., 14.15lbs Statement: Original Seal is opened for upgrade ONLY. If the computer has modifications, then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised.
| UPC | 197961886702 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | White |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | 27" Touchscreen All in One Desktop PC |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED, FHD, IPS |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Model Number | 27-cr2067c |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Accessories, HP 27" Touchscreen All in One Desktop Computer PC |
| Cooling Method | Air |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 12 |
| Processor Speed | 5.2 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Ultra 7 255U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Socket | FCBGA2049 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | 802.11 ac/b/g/n, Bluetooth 5, Ethernet, HDMI, USB 3.2 Gen 2×2 |
| Memory Clock Speed | 5600 MHz |
| Additional Features | Anti Glare Display, Flicker Free, Microphone, Touchscreen, Webcam |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Wireless, White |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Wireless Compability | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 1 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Photo Editing, Video Editing |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form