Limited Time Sale$23.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209195284 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $16.00 | Model Number | 209195284 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 705161812263 |
|---|---|
| Zoom | Digital Zoom |
| Brand | HSZTJJYP |
| Color | Black |
| Autofocus | Yes |
| Bit Depth | 12 Bit |
| Crop Mode | 3:2 |
| Lens Type | zoom |
| Focus Mode | Automatic AF (AF-A) |
| Focus Type | Auto Focus |
| Frame Rate | 30 |
| Model Name | digital camera |
| Movie Mode | Yes |
| Viewfinder | Electronic |
| Camera Lens | This digital camera features a Fisheye lens with an 18X digital zoom, providing a wide-angle view and the ability to capture distant subjects with clarity. |
| File Format | JPEG |
| Flash Modes | Auto, On, Off |
| Form Factor | Compact |
| Screen Size | 2.75 Inches |
| Sensor Type | CMOS |
| Skill Level | Beginner |
| Aspect Ratio | 3:2 |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Camera Flash | Built-In |
| Digital Zoom | 18 x |
| DigitalStill | Yes |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HSZTJJYP |
| Model Number | AC1P |
| Night vision | No |
| Optical Zoom | 18 x |
| Video Output | USB |
| BuiltIn Media | 4K 64MP Digital Camera * 1, 64GB TF Card * 1, 1200mAh Battery * 2, Camera Bag * 1 , Manual * 1, Lanyard * 1 , Type C Cable * 1, Cleaning cloth * 1 |
| Battery Weight | 18 Grams |
| Focus Features | autofocus |
| Shooting Modes | Automatic, Easy, Landscape, Portrait |
| Dots Per Screen | 1920x1080 |
| Remote Included | No |
| Special Feature | Time-lapse |
| Total USB Ports | 1 |
| Exposure Control | Automatic |
| Flash Sync Speed | 1/200 |
| Has Color Screen | Yes |
| Video Resolution | 3840p |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Photo Sensor Size | 1/3.2-inch |
| Compatible Devices | Computers, smartphones, tablets with USB ports |
| Hardware Interface | USB |
| Image Capture Type | Stills & Video |
| JPEG Quality Level | Fine |
| Total USB 30 Ports | 1 |
| ExternalMemory Size | 64 GB |
| Image stabilization | Digital |
| Compatible Mountings | Micro Four Thirds |
| Maximum Focal Length | 18 Millimeters |
| Minimum Focal Length | 18 Millimeters |
| Video Capture Format | MP4 |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Age Range Description | Kid |
| Auto Focus Technology | Contrast Detection |
| Maximum Shutter Speed | 30 seconds |
| Minimum Shutter Speed | 0.00025 seconds |
| Total Video Out Ports | 1 |
| Are Batteries Included | Yes |
| Supported Image Format | JPEG |
| Total Still Resolution | 64 MP |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| White Balance Settings | Auto, Cloudy, Daylight |
| Connectivity Technology | USB |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Photo Sensor Resolution | 64 MP |
| Digital Scene Transition | False |
| Focal Length Description | 18-324mm |
| Manufacturer Part Number | AC1P |
| Specific Uses For Product | Vlogging |
| Display Maximum Resolution | 3840x2160 |
| Display Resolution Maximum | 64 MP |
| Effective Still Resolution | 64 MP |
| Number of Diaphragm Blades | 5 |
| Compatible Flash Memory Type | microSD |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form