Limited Time Sale$41.24 cheaper than the new price!!
| Management number | 208210666 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $27.50 | Model Number | 208210666 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 008925019091 826659140368 638361870323 |
|---|---|
| Size | 5/8" Arbor x 7-1/4" Dia |
| Brand | Diablo |
| Color | Multi |
| Style | Circular |
| Material | Carbide |
| Item Weight | 7.2 ounces |
| Part Number | D0724A |
| Manufacturer | Freud America Inc |
| Item Thickness | 1.5 Inches |
| Number of Teeth | 24 |
| Cutting Diameter | 7.25 Inches |
| Number Of Pieces | 10 |
| Item model number | D0724A |
| Assembled Diameter | 7.25 Inches |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Product Dimensions | 7.3"L x 7.3"W |
| Included Components | 10 ea. 7-1/4" Diablo Saw Blades |
| Warranty Description | Manufacturers warranty |
| Item Package Quantity | 10 |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Global Trade Identification Number | 10008925019098 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form