Limited Time Sale$22.72 cheaper than the new price!!
| Management number | 207923112 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $15.14 | Model Number | 207923112 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Size | Small |
|---|---|
| Brand | KONSIDEN |
| Color | Grey |
| Speed | 3 |
| Style | With Battery |
| Voltage | 5 Volts |
| Wattage | 10 watts |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Room Type | Desk, Office, Table,Home, Bedroom, Kitchen, Living Room, Kids Room, Playroom, Dorm Room, Nursery Room, Study Room |
| Model Name | F8-Purple |
| Is Cordless | No |
| Item Weight | 1 pounds |
| Noise Level | 40 dB |
| Reusability | Rechargeable |
| Switch Type | Push Button |
| Power Source | Battery Powered, USB Cable |
| Control Method | Push Button |
| Special Feature | 106° Wide Oscillation, Sleep mode, bladeless design, 3 Brightness Mode, Lightweight, Portable, Quiet, 3 Wind Speed Settings, Button Control, Built-in 4000 mAh battery |
| Item model number | F8-Purple |
| Product Dimensions | 5"D x 5"W x 13"H |
| Electric fan design | Table Fan |
| Included Components | 1* 4000mAh Desk Fan Bladeless, 1* User Manual, 1* USB Cable |
| IndoorOutdoor Usage | Indoor, Outdoor |
| Number of Power Levels | 3 |
| Recommended Uses For Product | Air Circulation, Cooling |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form