Limited Time Sale$35.41 cheaper than the new price!!
| Management number | 209078005 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $23.60 | Model Number | 209078005 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Dell W347K 600GB 15K 16MB Cache 6.0GBps Enterprise Class 3.5" SAS Hard Drive In Poweredge R Series Tray. 600GB 15K SAS Hard Drive 3.5" 16MB Cache 6.0GBps Also Seagate ST3600057SS Enterprise Class Hard
| UPC | 800265791831 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Model Name | Dell W347K |
| Read Speed | 6 Gigabytes Per Second |
| Form Factor | 3.5-inch |
| Manufacturer | DELL |
| Model Number | 9FN066-150-cr |
| HardDrive Size | 600 GB |
| Number of Items | 1 |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Dell Server |
| Data Transfer Rate | 600 Megabits Per Second |
| Additional Features | SAS 3.5 inch for Dell Server |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Hard Disk Description | sas 3 |
| Hard Disk Form Factor | 3.5 Inches |
| Hardware Connectivity | SAS |
| Connectivity Technology | SAS |
| Digital Storage Capacity | 600 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Hard Disk Rotational Speed | 15000 RPM |
| Cache Memory Installed Size | 16 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 10"L x 4"W x 6"Th |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form