Limited Time Sale$659.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209119912 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $440.00 | Model Number | 209119912 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor: Ultra 5-225 4.90GHz Processor ( 22MB Cache, 10-Cores, 10-Threads, 6 Performance-cores) Storage: Up To 4TB PCIe SSD (Solid State Drive) Memory: Up To 64GB DDR5 Memory Graphics: Integrated Graphics Integrated Graphics Operating System: Windows 11 Connectivity:, Ethernet LAN (RJ-45) Camera: No Webcam Input/Output:, Black, Dell Standard USB Keyboard, USB Mouse Ports/Slots:, 7 USB 3.0, 1 USB-C. 1 HDMI, 1 Display Port (DP), SD Card Reader, Headphone/Microphone Combo Jack Color: Black Form/Style: Desktop Product Dimensions (WxLxH): 12.76 IN x 6.06 IN x 11.53 IN Weight: 9.17lb
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Pro Tower |
| Style Name | Intel Ultra 5-225 |
| Manufacturer | Dell Computers |
| Model Number | DECT1250 |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Item Dimensions | 12.76 x 6.06 x 11.53 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Speed | 3.3 |
| CPU Model Number | 225 |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Intel Core Ultra 5 |
| Processor Socket | LGA 1150 |
| Graphics Card Ram | 32.0 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Mouse |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacture |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Optical Storage Device | SD Card-Reader |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Cache Memory Installed Size | 22 MB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form