Limited Time Sale$1,019.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209112435 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $679.60 | Model Number | 209112435 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor & Memory:Intel® Core™ 7 150U Processor Operating System:Microsoft® Windows 11 ProCommunications:Intel® Wi-Fi 6E (2x2/160) Gig+ and Bluetooth® 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet LANIntegrated 5MP WebcamAudio:2W Stereo SpeakersGraphics & Video:27" Touchscreen InfinityEdge FHD (1920 x 1080) DisplayNVIDIA® GeForce MX570A, 2GBKeyboard:Dell Pro Wireless White Keyboard + Wireless White MousePorts & Slots:1x USB 3.2 Gen 2 Type-A3x USB 3.2 Gen 1 Type-A1x USB 3.2 Gen 2 Type-C1x HDMI 1.4 Out / 1x HDMI In1x Headphone / Microphone Combination Jack1x SD Card Reader 3.0Additional Information:Dimensions: 17.93"H x 23.76"W x 7.9"D
| UPC | 884116563235 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | white |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Inspiron |
| Resolution | 1080p |
| Style Name | Modern |
| Screen Size | 26.99 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | 7730 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Webcam |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 5.4 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| CPU Model Number | 150u |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Socket | BGA 413 |
| Graphics Card Ram | 2 |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | Bluetooth, Ethernet, HDMI, Headphone, USB |
| Memory Clock Speed | 3.5 GHz |
| Additional Features | Touchscreen |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce MX570A |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Wireless White Keyboard with Mouse |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 Years |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form