Limited Time Sale$629.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209118394 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $420.00 | Model Number | 209118394 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Overview Dell all in one desktop computer 24 inch touchscreen featuring impressive 24" FHD IPS Touch display features 99% sRGB and 50% higher contrast within a narrow border so you can enjoy vivid, true-to-life colors as you work, learn or stream; Dell desktop computers all in one keep your eyes comfortable during long screen sessions with Dell ComfortView Plus, designed to reduce harmful blue light emissions; Dell desktop computer Windows 11 Pro Laptop with Office 365 One Year suitable for home or business users and professional developers; Dell all in one computer powered by the Intel Core i7 Processor and fast wireless Wi-Fi 6E for high performance, instant responsiveness to get things done fast; Dell 24 all in one desktop computer with 5MP+IR HDR Camera with Tilt & Privacy Shutter — Enjoy clear video in any lighting, adjust the angle up to 20°, and push down to hide for instant privacy; Immerse yourself in loud, clear audio with dual speakers and spatial sound while you’re listening to music, video chatting, or watching a movie; Dell all in one desktop touchscreen with multipurpose connectivity such as 3-in-1 Media Card Reader, HDMI, Wired Keyboard & Mouse. Key Features and Benefits Operating System Windows 11 Pro Memory | Hard Drive 16GB DDR5 RAM; 1TB PCIe SSD Processor | Graphics Intel Core 7 150U Processor (10Cores, Up to 5.4GHz Max Turbo Frequency); Integrated Intel Graphics Display 23.8" Full HD 1920*1080 Anti-Glare IPS Touch Display Network | Communication Wi-Fi 6E & Bluetooth 5; Integrated White IR Web FHD RGB Camera with Privacy Shutter Keyboard Mouse Dell Pro Keyboard and Mouse-KM5221W White (Copilot)-US English Audio Stereo speakers with Realtek ALC3289, 5W x 2 (10W total) with Atmos Ports | Slots 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C; 3x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports with Wake-up support (S3/Modern Standby); 1x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) port with PowerShare; 1x HDMI in 1.4; 1x HDMI out 1.4b; 1x RJ-45 Ethernet port; 1x Global headset jack; 1x Power Adapter port; 1x 1 SD Card Reader Additional Information: Dimension: 16.31 x 20.92 x 7.9 inches; Weight: 12.90 lbs
| UPC | 769044963855 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | White |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | Dell 24" |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | Windows 11 Pro |
| Item Weight | 12.9 Pounds |
| Screen Size | 23.8 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | Dell DEC24250 |
| Speaker Type | [Built-in speakers] |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse, Webcam |
| Cooling Method | Air |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 4 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Core 7 processor 150U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Socket | Core 7 processor 150U |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse |
| Additional Features | Memory Card Reader, Speakers, Touchscreen, Webcam |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 year |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 5.4 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Personal |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 16 GB |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form