Limited Time Sale$111.97 cheaper than the new price!!
| Management number | 209086702 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $74.65 | Model Number | 209086702 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | DATO |
|---|---|
| Voltage | 1.35 Volts |
| RAM Size | 32 GB |
| Model Name | Extreme |
| Form Factor | DIMM |
| Item Weight | 70 Grams |
| Manufacturer | DATOTEK |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Number of Pins | 288 |
| Compatible Devices | Desktop |
| Data Transfer Rate | 3200 MHz |
| Additional Features | High Performance |
| Warranty Description | 3 years (limited) |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Column Address Strobe Latency | CL16 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form