Limited Time Sale$200.83 cheaper than the new price!!
| Management number | 209088538 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $133.88 | Model Number | 209088538 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
D332GB 2400-10 TridentX K4 GSK
| UPC | 848354008927 |
|---|---|
| Brand | G.SKILL |
| Voltage | 1.65 Volts |
| RAM Size | 8 GB |
| Model Name | 32GB DDR3-2400 |
| Form Factor | DIMM |
| Item Weight | 200 Grams |
| Manufacturer | G.Skill |
| Memory Speed | 2400 MHz |
| BuiltIn Media | 1 package |
| Number of Pins | 240 |
| Compatible Devices | Laptop |
| Data Transfer Rate | 2400 MHz |
| Additional Features | Lightweight |
| RAM Memory Technology | DDR3 |
| Column Address Strobe Latency | CL9 |
| Global Trade Identification Number | 00848354008927 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form