Limited Time Sale$19.79 cheaper than the new price!!
| Management number | 209017560 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $13.20 | Model Number | 209017560 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Color | Black |
|---|---|
| Impedance | 32 Ohms |
| Brand Name | COOLV |
| Model Name | Spark04 |
| Style Name | Classic |
| Sensitivity | 90 dB |
| Control Type | Button Control |
| Manufacturer | COOLV |
| Model Number | Spark04 |
| Audio Latency | 10 Milliseconds |
| BuiltIn Media | Blu-ray |
| Cable Features | Retractable & Detachable |
| Control Method | Push Button |
| Earpiece Shape | Circle |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Bluetooth Range | 10 Meters |
| Controller Type | Button |
| Audio Driver Size | 50 Millimeters |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Bluetooth Version | 5.4 |
| Compatible Devices | Cellphones, Gaming Consoles, Laptops, PS5/PS4/PC |
| Enclosure Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS), Polyurethane (PU) |
| Frequency Response | 20000 Hz |
| Additional Features | Noise Cancellation |
| Battery Charge Time | 2.5 Hours |
| Wireless Technology | 2.4GHz, Bluetooth, Wired |
| Battery Average Life | 60 Hours |
| Warranty Description | 1 Year Manufacture |
| Age Range Description | Adult & Teenager |
| Customer Package Type | Standard Packaging |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
| Connectivity Technology | 2.4GHz, Bluetooth, Wired, Wireless |
| Headphones Ear Placement | Over Ear |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Gaming, School |
| Headphone Folding Features | Over Ear |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form