Limited Time Sale$600.60 cheaper than the new price!!
| Management number | 209202855 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $400.40 | Model Number | 209202855 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Color | Black |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Brand Name | Contixo |
| Model Name | F33A-Bundle |
| Part Number | F33A-Bundle |
| Control Type | Remote Control |
| Manufacturer | Contixo |
| Includes Remote | Yes |
| Battery Capacity | 3500 Milliamp Hours |
| Special Features | 4K Camera, Obstacle Avoidance, Extended Flight Time, Advanced Flight Modes |
| Included Components | Remote Control, 32GB SD Card, 4 Batteries, Brushless Motor, Propeller |
| Video Capture Format | MP4 |
| Age Range Description | Adult |
| Are batteries included | Yes |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Battery Cell Composition | Lithium |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Item Dimensions L x W x H | 10.83"L x 2.56"W x 12.6"H |
| Optical Sensor Technology | Optical Flow |
| Effective Still Resolution | 8.29 MP |
| Includes Rechargeable Battery | Yes |
| Wireless Communication Technology | Wi-Fi |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form