Limited Time Sale$23.97 cheaper than the new price!!
| Management number | 209161188 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $15.98 | Model Number | 209161188 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 740229000152 |
|---|---|
| Brand | commountain |
| Color | Black |
| Impedance | 2200 Ohms |
| Model Name | PMMN4013 |
| Item Weight | 0.01 Ounces |
| Manufacturer | Commpowers Electronics |
| Model Number | 740229000152 |
| Power Source | Corded Electric |
| Audible Noise | 85 Decibels |
| BuiltIn Media | Microphone |
| Polar Pattern | Omnidirectional |
| Connector Type | 3.5 mm Jack |
| Special Feature | Clip |
| Antenna Location | Two way radio communication |
| Audio Sensitivity | 85 Decibels |
| Hardware Platform | PC |
| Maximum Frequency | 20000 Hz |
| Compatible Devices | Two-Way Radio |
| Enclosure Material | Plastic |
| Frequency Response | 20 KHz |
| Number of Channels | 1 |
| SignaltoNoise Ratio | 85 dB |
| Warranty Description | 18 months manufacturer |
| Microphone Form Factor | Lavalier |
| Connectivity Technology | Auxiliary |
| EU Spare Part Availability Duration | 18 Months |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form