Limited Time Sale$30.59 cheaper than the new price!!
| Management number | 209133926 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $20.40 | Model Number | 209133926 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Product Model: C12 Wearing Type: In Ear
| UPC | 783710751577 |
|---|---|
| Color | Blue |
| Theme | HiFi |
| Impedance | 24 Ohms |
| Brand Name | CCA |
| Model Name | C12 |
| Style Name | In-Ear Metal |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Weight | 91 Grams |
| Sensitivity | 24 Ohm |
| Control Type | Volume Control |
| Manufacturer | CCA |
| Model Number | C12 |
| BuiltIn Media | User Manual, 2pin Detachable cable |
| Noise Control | Sound Isolation |
| Cable Features | Detachable |
| Control Method | Touch |
| Earpiece Shape | rounded tips |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Is Autographed | No |
| Controller Type | wired touch control |
| Frequency Range | 7-40000Hz |
| Number of Items | 1 |
| Antenna Location | Music, Travel, Exercising, Calling |
| Audio Driver Type | Hybrid Driver |
| Compatible Devices | Music Production Equipment, Laptops, Desktops, Gaming Consoles, Tablets, Telephones, Smart Speakers, Televisions, Car Audio Systems, Cellphones |
| Enclosure Material | Metal |
| Frequency Response | 40000 Hz |
| Additional Features | Microphone Included, Noise Isolation, Tangle Free Cord |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Age Range Description | Adult |
| Carrying Case Material | metal |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
| Connectivity Technology | Wired |
| Headphones Ear Placement | In Ear |
| Specific Uses For Product | DJ, Sport and exercises |
| Headphone Folding Features | In Ear |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form